Etkinlikler

EMIW 2020

Free

The 25th EM Induction Workshop 13-19 September 2020, Kuşadası, Turkey

Palm Wings Ephesus, Kuşadası

7. Yer Elektrik Çalıştayı

Free

Çalışma grubumuzun iki yılda bir düzenlenen bilimsel etkinliği 7-9 Mayıs 2018 tarihlerinde Süleyman Demirel Üniversitesi Jeofizik Bölümü tarafından Eğirdir, Mavi Göl Otelde düzenlenecektir.

Yeşil Ada Mah. No:17, Eğirdir 32008, Türkiye

23rd EM Induction Workshop

Free

İki yılda bir düzenlenen ve dünya genelinden elektromanyetik konusunda çalışan araştırmacıların katılımı ile gerçekleşen EMIW bu yıl Tailand'da gerçekleşiyor.

At 00:00
199/42 Chang Klan Road, Chiang Mai, 50100, Tayland

4. Yer Elektrik Çalıştayı

Free

Elektrik-elektromanyetik konuları ile ilgilenen yerbilimcilerini bir araya getiren "Yer Elektrik Çalışma Grubu (YEG, 2006)", 2006 yılında, Boğaziçi Üniversitesi tarafından Manyetotellürik Seminerleri adı altında İznik'te toplanarak ilk çalıştayını gerçekleştirmiştir. Daha sonraları ise sırasıyla, ikincisi, İstanbul Teknik Üniversitesi Jeofizik Mühendisliği Bölümü tarafından Manyetotellürik ve Jeoelektrik Çalıştayı (MT'08) olarak İstanbul'da, üçüncüsü, Ankara Üniversitesi Jeofizik Mühendisliği Bölümü tarafından (Ilgaz, 2010) yapılmış ve çalıştaya logosunu armağan etmiştir. Anılan çalıştay sonucunda, dördüncüsünün, Dokuz Eylül Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Jeofizik Mühendisliği Bölümü tarafından düzenlenmesi kararlaştırılmıştır. Belirli bir amaç doğrultusunda düzenlenen çalıştaylarda; akademisyenler, kamu kurum ve kuruluşlarında veya serbest çalışan Jeofizik Mühendisleri ve öğrencilerimiz aynı çatı altında toplanarak bilgi paylaşımında bulunmuşlardır. Elektrik-elektromanyetik arama yöntemleri ve değerlendirme tekniklerinin geliştirilmesi, bunların paylaşılarak kullanımlarının yaygınlaştırılmasını amaçlayan, 4. Yer Elektrik Çalıştayına ev sahipliği yapmaktan, bölümüm adına gurur duyuyorum. Çalıştayımız, 21-23 Mayıs 2012 tarihleri arasında Ege Üniversitesi Çeşme Eğitim ve Dinlenme Tesisleri'nde yapılacaktır. Bu konu ile ilgilenen değerli araştırmacıları, meslektaşlarımı aramızda görmekten mutluluk duyacağız.

Kuruçeşme Mh. Deü Kaynaklar Yerleşkesi Pk:35370 Buca/izmir, Türkiye

The Ecosystem Within Us

Free

Nor again is there anyone who loves or pursues or desires to obtain pain of itself, because it is pain, but because occasionally circumstances occur in which toil and pain can procure.

At 07:00
Bentley Campus, Perth, WA

Science In The New Era

Free

On the other hand, we denounce with righteous indignation and dislike men who are so beguiled and demoralized by the charms of pleasure of the moment, so blinded by desire.

At 08:00
Bentley Campus, Perth, WA

How To Sell Anything

Free

At vero eos et accusamus et iusto odio dignissimos ducimus qui blanditiis praesentium voluptatum deleniti atque corrupti quos dolores et quas molestias.

At 09:30
Bentley Campus, Perth, WA